20 Ağustos Cumartesi , 2022

‘Jiletli Tel’ Tehlike Oluşturuyor

Erzincan merkezde bulunan yeni yapılan şehir stadyumunun etrafında çocuk boyunda çekilen jilet teller, çocuk, yaşlı ve engelliler için tehlike oluşturuyor.

Erzincan merkez Atatürk Mahallesi Ali Kemal Caddesi üzerinde bulunan 13 Şubat Şehir Stadının kuzey girişinde bulunan trafo kısmını korumak için çekilen jiletli teller, vatandaşlar için tehlike arz ediyor. Çocuk boyunda çekilen jiletli teller kaldırımda yürüyen çocuk, genç, yaşlı vatandaşlar için  tehlike oluşturuyor. İnsan boyunu geçmesi gereken jiletli tellerin bu kadar kısa şekilde yapılmasını ise vatandaş, tehlike oluşturduğunu dile getirdi.

Yol güzergahı üzerinde gün içinde yüzlerce vatandaşın kullandığı kaldırımın kenarında bulunan jiletli teller sorun teşkil ediyor. Çocuk boyunda kaldırım kenarında duvar üzerine çekilen jiletli teller yanında geçmekte olan vatandaşların çarpması ve takılması halinde ellerini , yüzlerini parçalayabilir. Yol kenarındaki kaldırımların iki kişinin geçeceği şekilde dar olması kaldırıma sıfır çekilen jiletli tellerin yolda yürüyen vatandaşların zarar görmesine neden olabilir. Yolda geçen vatandaşlar ise,  yapılan bu işin biraz daha dikkat edilerek yapılması istediler.

Diğer Haber

“Koruyucu Aile” Konulu Seminer Verildi

Erzincan İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından “Koruyucu Aile” konusunda bilgilendirme semineri düzenlendi. …