15 Temmuz Pazartesi , 2024

“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Konuşuldu

Haber: Eren VARLI
Erzincan Valiliği koordinasyonunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Erzincan İl Müdürlüğü bünyesinde yapılan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İşbirliği Protokolü ve Koordinasyon Planının görüldüğü toplantı müdürlük konferans salonunda yapıldı.
Toplantıya Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Akın Çiçek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Altıntaş,  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Erzincan İl Müdürü Muammer Doğan ve kamu kurum müdürleri ile temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan’da kadına yönelik şiddet ve mücadeleyi tüm detaylarıyla konuşmak üzere toplandıklarını belirterek; “Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığımız ve Diyanet İşleri Başkanlığımızın geçmiş günlerde imzalamış oldukları protokolümüz var. 2020 ve 2021 yıllında ki ulusal eylem planımızı imza altına aldılar. Bu protokol kaynağını anayasamızdan Cumhurbaşkanlığı teşkilatının kurulması hakkında ki 1 nolu kararnameden ve yine 6084 sayılı ailenin korunması ve kadına yönelik şiddetin önlenmesine dair bir kanundan almaktadır. İlimizde geldiğimiz durumu teferruatıyla inceleyeceğiz. Yapılması gereken sorumlulukları, sorumlularını da belirlemek üzere dile getireceğiz. Önümüzde ki Cuma günü saat: 10’da da tüm ilçelerimizde bu toplantının benzerleri kaymakamlarımızın başkanlığında düzenlenecek. Bu saat itibariyle 81 ilimizde aynı toplantı Valilerimizin başkanlığında düzenleniyor” diyerek toplantının hayırlara vesile olmasını temenni etti.
Daha sonra konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Erzincan İl Müdürü Muammer Doğan ise; “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İşbirliği Protokolü ve Koordinasyon Planı doğrultusunda bugün sorumlu birimlerin, sorumlu kurumların ve aralarında ki koordinasyonun sağlanması, var olan hizmetleri daha iyi seviyeye nasıl getiririz daha neler yapabiliriz, şiddeti gelecekte ki günlerden nasıl uzaklaştırırız? Bunun için bir dizi çalışmalar hazırlandı” diyerek sunum eşliğinde yapılacak çalışmalara değindi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …