Kadınların Geçim Kapısı Oldular

Erzincan Valisi Mehmet Makas’ın Eşi Hanımefendi Elif Makas’ın himayelerinde kurulan ErzinCAN Kadın Girişim Kooperatifi ile ev hanımları, e-ticaretle Türkiye’nin dört bir yanına uzanacak.

Erzincan’da ki ev hanımlarının el emeği göz nuru ürünlerini değerlendirilebilmesi için Hanımefendi Elif Makas’ın himayelerinde kurulan ErzinCAN Kadın Girişim Kooperatifi, internet üzerinden el işlerini pazarlayarak, aile ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak isteyen ev hanımlarını kendi çatısı altına topluyor. Kurulan kooperatif kapsamında yürütülmesi planlanan faaliyetlere yönelik Hanımefendi Elif Makas’ın himayelerinde toplanan ev hanımları ilk toplantısını el emeklerini işleyecekleri atölyeleri olan Bakır Evi’nde gerçekleştirdi.

Toplantıda yapılan görüşmede konuşan Hanımefendi Elif Makas, evlerinde el işi ürünler yapan kadınların emeklerinin hak ettiği değeri bulması için kurulan ErzinCAN Kadın Girişim Kooperatifine ev hanımlarının şimdiden yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, bu kapsamda kadınların Bakır Evi’nde üretecekleri hediyelik eşya, yöresel ürün ve el emeği gibi ürünleri kooperatifin e-ticaret ve Bakır Evi’nde ki satış noktalarında tüketiciye sunma imkânı bulacağını kaydetti.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …