9 Ağustos Salı , 2022

Kanalizasyon alt yapı çalışmaları devam ediyor

Erzincan Belediyesi kanalizasyon alt yapısı bulunmayan mahallelerde kanalizasyon hattı için çalışmalara başladı.

Erzincan Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından şehir genelinde kanalizasyon alt yapısı bulunmayan mahallelerde yeni hat çalışmalarına başlandı. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri çalışmalar kapsamında Akyazı Yerleşkesi Terzibaba Mahallesinde 1200 m kanalizasyon hattı yapımına başladı. Kanalizasyon hattı yapımı tamamlandığında mahalle sakinleri, dayanıklı ve dünya standartlarına uygun, uzun yıllar güvenle kullanacakları kanalizasyon alt yapı sistemine sahip olacaklar.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Su ve Kanalizasyon Müdürü Savaş Ağsu; “Erzincan genelinde kanalizasyon alt yapı sistemi bulunmayan mahalle ve sokaklarda ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Akyazı Yerleşkesi Terzibaba Mahallesinde kanalizasyon sorununu ortadan kaldırmak için 1200 m kanalizasyon hattı çalışmalarına başlandı. Çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlamayı planlıyoruz.” dedi.

Diğer Haber

Belediye personelinden kan bağışına destek

Erzincan Belediyesi personeli Kızılay Kan Merkezi tarafından yürütülen kan bağışına destek verdi. Erzincan Beleyesi personeli, …