20 Mayıs Pazartesi , 2024

“Kanlı Nigar” Oyunu Sahnelendi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  bahar şenlikleri kapsamında Erzincan il Turizm ve Kültür Müdürlüğü işbirliği ile Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde Trabzon Devlet Tiyatrosu tarafından Sadık Şendil’in yazdığı iki perdelik seyirlik bir oyun olan “ Kanlı Nigar” tiyatro oyunu sahnelendi.

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde sergilenen oyuna Üniversite Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve eşi Filiz Levent, Üniversite Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. M. Fatih Ertugay, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Genel Sekreter Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, Erzincan İl Kültür Müdürü Arda Hep,  il protokolü, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Yönetmenliğini Volkan Özgenenç’in yaptığı  Türk geleneksel tiyatrosunun önemli bir eseri olan kanlı Nigar tiyatro oyunu,  müzikleri ve eğlenceli anlatımı ile izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Oyun sonunda Sayın Filiz Levent tarafından oyunculara çiçek takdimi yapıldı.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …