21 Şubat Çarşamba , 2024

Kazanlar Birlik ve Beraberlik İçin Kaynadı

Muharrem ayı dolayısıyla Ulalar Cemevi’nde ve Fatih Mahallesi Muhtarlığında aşure programı düzenlendi.

Düzenlenen  programlara Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan AK Parti Milletvekili  Süleyman Karaman, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Ulalar Cem Evi Başkanı Emirali Can, Fatih Mahallesi Muhtarı Ruhi Yarka, kamu kurumu müdürleri, kanaat önderleri, siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Ulalar Cemevi’nde düzenlenen aşure ikramı programına katılan Vali Mehmet Makas ve beraberindeki protokol üyeleri, burada da vatandaşlar ile bir araya geldiler.

Daha sonra Fatih Mahallesi muhtarlığı tarafından düzenlenen programa katılan Vali Mehmet Makas ve beraberindeki protokol üyeleri, mahalle sakinleri ile bir araya geldiler.Programlarda yaptığı konuşmalarda, Muharrem Ayı dolayısıyla tutulan oruçların, yapılan duaların ve dağıtılan lokmaların kabul olmasını dileyen Vali Mehmet Makas, tüm Erzincanlıların Aşure gününü kutladı. Muharrem ayının matem ayı olduğunu da belirten Vali Makas, Hz. Hüseyin Efendimizi ve Ehli Beyt’i rahmetle yad ederek, böylesine büyük acıların bir daha yaşanmamasını diledi.

Düzenlenen programlar, yapılan konuşmaların ardından aşure ikramında bulunulması ve duaların yapılması ile son buldu.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …