13 Ağustos Cumartesi , 2022

Kemaliye Belediyesi Dünya Mirası ve Alan Yönetim Birimi Açıldı

Çeşitli açılış, ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Erzincan Kemaliye ilçesine giden Vali Mehmet Makas, Kemaliye Belediyesi Dünya Mirası ve Alan Yönetim Birimi’nin açılışını yaptı.

Yapılan açılış törenine Vali Makas’ın yanı sıra Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Kemaliye Kaymakamı Emre Yeşilbaş, Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Karaman, İl ve ilçe protokol mensupları ile vatandaşlar katıldı.

Yapılan açılış töreninde konuşan Vali Makas, Kemaliye İlçemizin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne eklenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, ilçemizin hak ettiği kalıcı listeye de en kısa sürede eklenebilmesi için herkesin büyük bir gayretle çalışacağına yürekten inandığını belirtti.

Vali Makas konuşmasının devamında, ilçemizin UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesi’ne girebilmesi için mülki ve yerel idareler tarafından yapılacak çalışmaların koordinasyonu ile bilgi, veri ve dosyaları hazırlayacak olan birimin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …