21 Şubat Çarşamba , 2024

Kemaliye Doğa ve Kültür Tutkunlarını Bekliyor

Ulusal ve uluslararası düzeyde büyük ilgi gören sportif ve kültürel etkinliklerin yer aldığı ve bu yıl 44’üncü gerçekleştirilecek olan, “Uluslararası Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği “23-24-25 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılacak.

Şenlikler, Erzincan Valiliğin katkı ve himayelerinde, Kemaliye Kaymakamlığı’nın destekleriyle, Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfı (KEMAV) ile Kemaliye Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek.

Hazırlık çalışmaları KEMAV’ın öncülüğünde gerçekleşen Şenliğin ana temaları her yıl olduğu gibi bu yıl da “özgün kültür ziyafeti, doğa sevgisi, spor ve kardeşlik.Ulusal ve uluslararası düzeyde büyük ilgi gören sportif ve kültürel etkinliklerin yer aldığı ve bu yıl 44’üncüsü  gerçekleştirilecek olan, “Uluslararası Erzincan Kemaliye (Eğin) Kültür ve Doğa Sporları Şenliği “23-24-25 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılacak. Yukarı Fırat Havzasının merkezinde yer alan Kemaliye (Eğin) İlçesi, eşsiz doğası ve sahip olduğu tarihi kent kimliği ile Erzincan İlimizin turizme açılan kapılarından biridir. Kemaliye (Eğin), aynı zamanda Tarihi Kentler Birliğinin de kurucu üyesi ve “Tarihi Kent Kemaliye” sloganı ile UNESCO Dünya Miras Geçici Listesinde yer almaktadır.

Doğal güzellikleriyle de öne çıkan Kemaliye’de bulunan ve dünyanın en görkemli kanyonlarından biri olan Karanlık Kanyon her yıl daha fazla ilgi görmekte.  Türkiye’de bir ilk olarak 2009 yılında Kemaliye Karanlık Kanyon’da yapılan ve adrenalin tutkunlarının nefesini kesen Base Jump atlayışları, 2010 yılından beridir uluslararası boyutta tüm kıtalardan sporcuların katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

 

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …