13 Ağustos Cumartesi , 2022

Kerestecilik Sektörü Masaya Yatırıldı

Erzincan Marangozlar Odası, düzenlediği toplantıda kerestecilerin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Düzenlenen toplantıda kereste sektörünün öncü şehirlerinden olan Erzincan’da emek veren keresteci esnaf tarafından farklı sorun ve talepler ele alındı. Toplantı Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplantısı salonunda gerçekleştirildi. Divan kurulunu Erzincan Marangozlar Odası Başkanı Harun Bebek ve esnaf temsilcileri Yılmaz Tok, Serkan Yalçınkaya temsil etti. Toplantıda kereste sektörünün sorunları üyeler tarafından dile getirildi.

Düzenlenen toplantıda kereste esnafları Erzincan’ın bu sektörde yaşadığı ticari kayıpların giderilmesi ve devlet tarafından yürütülen standart mevzuat, uygulamalar hakkında istişarede bulundular. Üye katılımcıların görüş ve önerileri ardından Erzincan Marangozlar Odası Başkanı Harun Bebek, konu hakkında yaptığı açıklamada: ‘Kerestecilerin sorunları ile ilgili toplandık. Burada sorunların en başında gelen e ihale. E ihalesinin salona dönülmesi. Salona dönülürse bizim en büyük sorun çözülmüş olacak. Bu kaldırılmıyorsa en azından son 10 saniyeyi kuralının kaldırılmasını istiyoruz. Kerestecilerimiz için de büyük bir avantaj olacak. Kerestecilere belirli ortanda kereste tahsisi. Bu sorunlar bir an önce çözülerse kerestecilerimiz rahat etmiş olacak. Buradaki esnafın sıkıntılarına biraz destek olmak istiyoruz. Orta ve küçük esnafı desteklemek açısından tomruk tahsis yapılırsa sorunlar da çözülür. İhracat kotasının da konulması iyi olacaktır’ dedi.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …