13 Nisan Cumartesi , 2024

Kış aylarının vazgeçilmezi, bitki çayları

Soğuk havanın hissedilmesiyle birlikte de bitkisel ürünlere olan talep az da olsa arttı. Grip ve soğuk algınlığına en iyi gelen bitkileri Erzincan’da bir aktar olan Murat Kıvılan’a sorduk. Bu doğal ürünlerin kış aylarında faydasını görebileceğimiz ürünler olduğunu belirleterek, doğal ürünlerin her zaman faydasını görebilirsiniz ‘’ dedi.
Bitki çaylarının kararında tüketilirse sağlıklı olduğunu söyleyen Kıvılan,‘’havaların soğumasıyla birlikte grip ve soğuk algınlığı da arttı. Kış ayların vazgeçilmesi ıhlamur, zencefil, zerdeçal gibi doğal ürünler çok fazla rağbet görüyor. Vatandaş, kıs günlerinde hem farklı bir

lezzet hem de sağlık açısından doğal çaylara ilgi duyuyor. Daha önceki yıllara göre az da olsa yine de bitki çaylarını alıyorlar.Fiyat olarak baharat ve doğal ürünlerin çok fazla artmadığını dile getiren Kıvılan, kışlık alınan ürünlerinin fiyatlarında çok fazla bir artış olmadı. Gecen sene ki fiyatlar aynı sayılır diyebilirim.
Eskisi gibi vatandaşların doğal ürünlere fazla yönelmese de doğal ürünlerden vazgeçmiyorlar. Vatandaş ihtiyaç duyduğu ürüne rağbet her zaman oluyor. .Eskisi gibi çok almasalar da yine de alınıyor. Hastalıkların başlayacağı zaman evde doğal çaylar kış ayı süresince demlenmeye başlanır’ diye konuştu.

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …