Kış Hazırlığıyla Pazarcının Yüzü Gülüyor

Sonbaharın gelmesiyle birlikte salça, turşu ve kışlık sebze ihtiyaçlarını karşılamak için pazarlara gelen vatandaşların kilolarca ürün satın alması satıcıların yüzünü güldürdü.

Erzincan’da haftanın belirli günlerinde kurulan pazarlarda vatandaşlar kendi elleriyle yapmayı tercih ettikleri kışlık turşu ve salça için alışverişlerini yapmaya devam ediuyor. Pazarcı esnafı fiyatların uygun olduğunu dile getirerek şu anda en çok tercih edilen ürünler domates, biber ve turşuluk salatalık olduğunu dile getirdi.

Kış hazırlıkları öncesinde vatandaş hazırlıklarını tamamlayarak kış ayına girmek istiyor. Pazarda fiyatlar salçalık domates 5 lira, kapiya biber 10 ile 15 arasında, turşuluk salata 20-25 arası, fasulye ise 25-30 arasında değişiyor.

Yaz aylarına veda edilen bugünlerde sonbaharı karşılayan vatandaşlar, kışlık telaşını da sürdürüyor. Pazar yerlerine gelen hareketlilikte satıcılarda oldukça mutlu görünüyor. Turşu, salçalık biber ve domates, tarhana, menemen derken pazarlar kışlık hazırlıkla doluyor. Kış döneminde en çok tüketilen ürünlerin başında gelen turşuluk salata ve menemen başı çekiyor. Öte yandan pazaryerindeki fiyatlar yaz dönemindeki seviyeleri koruduğu gözlendi.

Diğer Haber

Üzüm Bağlarında Kontroller Devam Ediyor

Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü teknik ekipleri …