15 Temmuz Pazartesi , 2024

Kızılay Erzincan Şubesi Giresun’da

Giresun’da gece saatlerinde başlayan yoğun yağış sonrası meydana gelen selden etkilenenler için Kızılay ekipleri bölgedeki çalışmalarına devam ediyor. Erzincan Kızılay Şubesi tarafından ise Dereli ilçesinde sel felaketinde afet zedelere su ikramı yapılıyor. Gece saatlerinde bölgeye ulaşan Kızılay afet uzmanları vatandaşlara gıda ve hijyen malzemesi desteği veriyor.

Yoğun yağış yaşanan Giresun’da su baskınları meydana geldi. Sağanak nedeniyle Ordu sınırındaki Abdal Deresi ve Dereli ilçesindeki dereler taştı. Sel haberini alan Kızılay, Erzurum ile Trabzon’daki öncü ekiplerini ve şubelerini gece saatlerinde bölgeye ulaştırdı. Geceden itibaren yardım çalışmalarını sürdüren Kızılay ekipleri, selzedelere sabahın ilk saatlerinden itibaren de beslenme desteğinde bulunuyor. Mobil aşevleri aracılığıyla sıcak yemek dağıtıyor.

Yardım Sevkiyatları Sürüyor
Yardım malzemelerinin sevkini sürdüren Kızılay, bölgede 30 afet uzmanıyla görev yapıyor. Kızılay, 5 Mobil Beslenme Aracıyla Çorba, kumanya ve sıcak içecek ikramlarının yanı sıra bölgeye 2 yardım tırıyla 2010 battaniye ve 408 yatak ulaştırdı.

Sağlık ve Psikososyal Destek uzmanlarını da harekete geçiren Kızılay, 2250 cerrahi maske, 2030 el dezenfektanı, 510 hijyen setinin sevkiyatını da yaptı. Bölgeye 2000 hijyen setinin daha gönderimi için hazırlıklarını tamamlayan Kızılay, bir yandan da ihtiyaç tespiti çalışmaları yürütüyor. Gönüllülerinde destek verdiği yardım çalışmalarına Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan ile Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Özer de eşlik ediyor. Sel bölgesinde incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Kızılay ekiplerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Gelişmeleri yakından takip eden Kızılay, bölgedeki ihtiyaç bitene kadar yardım çalışmalarına devam edecek.

Diğer Haber

“Bebek Dostu Kuruluş” değerlendirmesi yapıldı

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi …