12 Ağustos Cuma , 2022

Kızılay Hocabey Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Etap çalışmaları devam ediyor

Erzincan Belediyesi’nin prestijli projelerinden olan Kızılay Hocabey Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi 2. etap için yıkım çalışmaları devam ediyor.

Erzincan Belediyesi tarafından tamamen yerel imkânlarla yapılan Kızılay Hocabey Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 1. etabının ardından 2. etap içinde başlatılan yıkım ve hafriyat çalışmaları Erzincan Belediyesi tarafından sürdürülüyor.

1939 depremi sonrası yapılaşan Kızılay Hocabey Mahallerinde başlatılan kentsel dönüşüm projesinin 1. etabı Erzincan Belediyesi tarafından 49 işyeri, 370 konut olarak tamamlanırken, 2. etap Erzincan Belediyesi ve Çevre Şehircilik İklim Değişikliği Bakanlığı (TOKİ) iş birliğinde yapılacak. Bakanlık ve vatandaşlar arasında sağlanan anlaşmalar doğrultusunda ilerleyen 2. etap için, Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkım ve hafriyat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …