12 Ağustos Cuma , 2022

KKKA) hastalığı hakkında bilgilendirme devam ediyor

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Merkez Toplum Sağlığı Merkezi  tarafından Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına sebep olan kenelerde artış gözlenmesi, bu hastalığa sebep olan kenelerden nasıl korunması gerektiği ve kene tutulmalarına karşı ne yapılması gerektiği konusunda bilgilendirme çalışması devam ediyor.

Kemah İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Agah Özdemir, Hastane Müdürü Alpay Keleş ve İlçe Toplum Sağlığı Merkezi personelleri tarafından, Beşikli Aydos Gölü bölgesinde yaşayan vatandaşlara Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı hakkında eğitim verilerek, bilgilendirmeler yapıldı.

ilkbahar aylarının gelmesiyle birlikte Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına sebep olan kenelerde artış gözlenmesi, bu hastalığa sebep olan kenelerden nasıl korunmamız gerektiği ve kene tutulmalarına karşı ne yapılması gerektiği konusunda ilçe merkezi ve  riskli alanlar başta olmak üzere merkez ve merkeze bağlı belde ve köylerde sağlık personelleri tarafından kahvehane, cami, okul vb toplu alanlar olmak üzere saha eğitimler aralıksız sürüyor.

Diğer Haber

“Genel Asayiş Uygulaması”Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce genel asayiş uygulaması yapıldı. Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması …