12 Ağustos Cuma , 2022

KKKA) hastalığı hakkında bilgilendirme sürüyor

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Merkez Toplum Sağlığı Merkezi  tarafından Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı hakkında bilgilendirme eğitimleri devam ediyor.

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına sebep olan kenelerde artış gözlenmesi, bu hastalığa sebep olan kenelerden nasıl korunması gerektiği ve kene tutulmalarına karşı ne yapılması gerektiği konusunda bilgilendirme çalışması devam ediyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte ilçemizde görülme riski yüksek olan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığıyla ilgili olarak 54 köy, 1 mahalle, 8 okul ve jandarma komutanlığında eğitimler verilerek önerilerde bulunuldu.

ilkbahar aylarının gelmesiyle birlikte Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına sebep olan kenelerde artış gözlenmesi, bu hastalığa sebep olan kenelerden nasıl korunmamız gerektiği ve kene tutulmalarına karşı ne yapılması gerektiği konusunda ilçe merkezi ve  riskli alanlar başta olmak üzere merkez ve merkeze bağlı belde ve köylerde sağlık personelleri tarafından eğitimler aralıksız sürüyor.

Diğer Haber

“Genel Asayiş Uygulaması”Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce genel asayiş uygulaması yapıldı. Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması …