16 Ağustos Salı , 2022

(KKKA) hastalığı hakkında bilgilendirme sürüyor

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Merkez Toplum Sağlığı Merkezi  tarafından Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı hakkında bilgilendirme devam ediyor.

 

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına sebep olan kenelerde artış gözlenmesi, bu hastalığa sebep olan kenelerden nasıl korunması gerektiği ve kene tutulmalarına karşı ne yapılması gerektiği konusunda bilgilendirme çalışması yapıldı.

Üzümlü İlçe Devlet Hastanesi personellerimiz tarafından Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı hakkında ilçemiz genelinde eğitim ve etkinlikler gerçekleştirildi.

ilkbahar aylarının gelmesiyle birlikte Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına sebep olan kenelerde artış gözlenmesi, bu hastalığa sebep olan kenelerden nasıl korunmamız gerektiği ve kene tutulmalarına karşı ne yapılması gerektiği konusunda ilçe merkezi ve  riskli alanlar başta olmak üzere merkez ve merkeze bağlı belde ve köylerde sağlık personelleri tarafından kahvehane, cami, okul vb toplu alanlar olmak üzere saha eğitimler aralıksız sürüyor.

Diğer Haber

Rektör Yardımcılığı Görevinde Devir Teslim Töreni

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcılığına atanan Prof. Dr. Çağrı Çırak düzenlenen devir teslim …