KUDAKA’dan Eğitimde Üç Projeye Destek

Haber: Eren VARLI

2020 yılı Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programında başvurusu yapılan ve KUDAKA tarafından desteklenmesi uygun görülen üç projenin imza töreni yapıldı. Erzincan Lisesi Konferans salonunda gerçekleştirilen törene Vali Yardımcısı Vekili Enver Yılmaz, KUDAKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün ve Meslek Lisesi Müdürleri katıldı.

Gül Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Tarım ve Hayvancılık Alanında Girişimcilik ve Mesleki Becerilerin Geliştirilmesi projesi, Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Tam Gün Tam Yıl Kurs Merkezi projesi ve Erzincan Mesleki Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Küçük Yatırımlar Büyük Sıçrayışlar projesinin sözleşmeleri imzalandı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, eğitimin geliştirilmesi mali destek proğramı çerçevesinde KUDAKA ile birlikte yapılan çalışmada mesleki teknik Eğitim’e bağlı üç tane okulumuzun projelerinin imza merasiminde bir araya gelmiş bulunuyoruz.  Bu projelerin hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Mesleki Teknik Eğitimin altyapısının güçlendirilmesinde öğrencilerimizin yetişmesinde çok ciddi faydaları olacağına inanıyorum. Şüphesiz ki mesleki teknik eğitim okullarımız işte bu meyanda 2023 eğitim vizyonu ülkemizin eğitimle ilgili olarak geleceğini ve gelecekle ilgili planlamalarını çok ciddi bir proje kapsamında hedefler ortaya koymakta işte bu hedeflerin içerisinde Mesleki Teknik eğitimin altyapısı öncelikle ARGE çalışmaları inovasyon çalışmaları atölyelerin güçlendirip laboratuvarlarda altyapının güçlendirilmesi öğrencilerin bu okullarımıza yönlendirilmesi öğretmen arkadaşlarımızın hizmet içi eğitim ile bağlılığının arttırılması ve bütün farkındalığın arttırılması ile birlikte de birlikte çalışma ortalaması kamu kurum ve kuruluşları ajanslar STK’larla işbirliği 2023 eğitim vizyonu içerisinde Mesleki Teknik eğitimin güçlendirilmesi ile ilgili atılmış olan önemli adımlardır. Bu salgın süreci içerisinde ülkemizin ihtiyaç duymuş olduğu her ne ise bunların yapımı ile ilgili olarak da üretimin ve özellikle mesleki teknik eğitimi yaptıklarına her birimiz şahit olduk.  Dolaysıyla Mesleki teknik eğitime ne kadar önem affedilmesi ne kadar daha çok önemli bir konuma getirilmesinin de ne önemli olduğunun altının bir kez daha çekilmiş oldu diye konuştu.  Yapılan konuşmaların ardından projelerin tanıtımı ve imza töreni ile program sona erdi.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …