21 Şubat Çarşamba , 2024

Kur’an Kursları Yararına Hayır Pazarı Düzenlendi

Erzincan İl Müftülüğü tarafından organize edilen bir programla, ilimizdeki tüm Kur’an kurslarının yararına bir hayır pazarı düzenlendi.

Düzenlenen programa Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Vali Yardımcısı Mehmet Şerif Olçaş, Erzincan İl Genel Meclisi Başkanı Bekir Yıldız, Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin, müftülük personeli, Kur’an kursları öğreticileri, öğrenciler ve bazı vatandaşlarımız katıldılar.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Yaşar Çuhadar’ın tilavet ettiği Kur’an-ı Kerim’in ardından İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin bir açılış konuşması yaptı.

Çetin konuşmasında; “Bizlerin bu tür faaliyetler yapmamızda, hayır pazarları açarak kurslarımız yararına yardımlar organize etmemizde kuşkusuz maddi-manevi bir çok faydalar bulunmaktadır. Burada hocahanımlarımızın, birçok hayır sahibi ailelerimizin vesilesiyle açmış olduğumuz standlarda sergilediğimiz ürünler takdir edersiniz ki, el emeği göz nûru gayretlerin ürünüdür. Sahiplerine pek büyük hayır ve sevaplar kazandıracak çalışmalardır. Buraya bir şekilde katkı sağlayanlar, çalışanlar, koşturup yorulanlar elbette hak ettikleri sevaplara nail olacaklardır. Cenâb-ı Allah’tan temennimiz  budur. Bu bir hayırda yarıştır, buna vesile olan herkes bundan nasibini alacaktır inşallah. Ben emeği geçen herkesi tebrik ediyor, kendilerine teşekkür ediyorum” diyerek açılış kurdelası protokol tarafından kesildi.

Açılışla birlikte standları gezen misafirler, çeşitli alışverişler yaparak hayır pazarına katkılarını sundular. Hayır pazarı, 30 Haziran 2019 Pazar gününün akşamına kadar on gün süre ile devam edecek.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …