16 Haziran Pazar , 2024

Kurban ve Yaz Kur’an Kursları Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

Erzincan İl Müftülüğümüz ev sahipliğinde “Vekaletle Kurban Organizasyonu ve Yaz Kur’an Kursları Tanıtım Toplantısı” düzenlendi.

Toplantı öncesi ilçe müftüleri ve idari kadro müdürleriyle bir araya gelen İl Müftüsü Muharrem Gül, tanıtım toplantılarına dair bilgilendirme ve istişarelerde bulundu.

Daha sonra, Türkiye Diyanet Vakfı 2024 Vekaletle Kurban Organizasyonu ve Yaz Kur’an Kursları Tanıtım Toplantısı İl Müftülüğü ev sahipliğinde konferans salonunda gerçekleştirildi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, ilk sözü alan İl Müftüsü Gül, vekâlet yoluyla kurban konusuna ve yaz Kur’an kursları vesilesiyle yapılacak hizmet ve faaliyetlere dikkat çekti.

Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Mehmet Bilgin, kurbanın önemine değindi ve 149 bölgede vakfın gerçekleştirdiği hayri nakdi hizmetlere yönelik faaliyetleri anlattı. Erzurum İl Müftüsü Dr. Rüstem Can’ın Yaz Kur’an Kursları Bilgilendirme sunumunun ardından hediyeler takdim edildi ve Erzincan Valiliğince başarı belgesine layık görülen müftülük personeline  başarı belgeleri takdim edildi.

 

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …