20 Ağustos Cumartesi , 2022

Kurbanlıklar Alıcılarını Bekliyor

Kurban Bayramının son günü Erzincan’da canlı hayvan pazarında kurbanlıklar satılmayı beklerken, besiciler ise satışların son gün daha da artacağından umut ediyor.

Besiciler özenle yetiştirdikleri kurbanlıklarını kurulan pazarda arefe günü de satışa sunuyor. Kurbanlık almak için pazara gelen vatandaşlar, hayvanların sağlık durumunu titizlikle inceledikten sonra fiyat için sıkı bir pazarlığa giriyor.Hayvan pazarında küçükbaş kurbanlıklar 3 bin lirayla 7 bin lira arasında, büyükbaş kurbanlıklar ise 15 bin lirayla 60 bin lira arasında değişiyor. Pazarda yapılan sıkı pazarlıklar ise gözlerden kaçmadı. Kurbanlıkları satmak için pazara getiren hayvan yetiştiricileri yem fiyatlarının yüksekliğinden yakınıyor.Girdi fiyatlarının kurban satış fiyatlarına yansıdığını belirten yetiştiriciler vatandaşın da alım gücünün zayıfladığını söylediler. Bu günler de alan da yok satan da yok diyen satıcılar satışların özellikle arife günü artmasını bekliyor.

Erzincan Belediyesi Canlı hayvan pazarında küçükbaş kurbanlıklar 3 bin TL ile 7 Bin TL arasında değişirken Büyük baş kurbanlıklar da 15 Bin TL ile 60 Bin TL. Satıcılar alıcılarını bekliyorken, alıcılar ise malların ucuzlamasını bekliyorlar.

Diğer Haber

“Koruyucu Aile” Konulu Seminer Verildi

Erzincan İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından “Koruyucu Aile” konusunda bilgilendirme semineri düzenlendi. …