16 Haziran Pazar , 2024

Kurt, Vatandaşın Doğru Bilgiye Ulaşmasında Basın Önemlidir

Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Erzincan’da görev yapan basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Polisevi’nde gerçekleştirilen kahvaltıya; Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, Emniyet Müdür Yardımcıları, Asayiş’ten Sorumlu Emniyet Müdürü, Trafikten Sorumlu Emniyet Müdürü, İstihbarattan Sorumlu Emniyet Müdürü, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Koşan, ve  basın mensupları katıldı.

Kurt, göreve başladığımız 6 aylık süreçte ne yaptık ne yapacağız bunları slayt şeklin de sunum yaparak birlikte fikir alış verişinde bulunalım dedi.Konuşmasının devamında Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt şunları kaydetti: ‘Bu değerlendirme toplantısına katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Meslek ilkelerini ve etiğini göz önünde tutarak tarafsız bir şekilde çalışmalarını devam ettiren görevini yerine getirmeye çalışan siz değerli basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.

6 aydır göreve başlamak bulunmaktayım. Bu şekilde de ilk toplantımızı yapmış bulunmaktayız. Bundan sonrada bu gibi toplantıların devam edeceğini dile getirmek istiyorum. Ben ve ekibim basınla ilişkilerin ne kadar önemli olduğunu basının esasında bizim iş ve işleyişinde ne kadar önemli bir yeri olduğunu tarafsız haberin vatandaşa ulaştırmada köprü olduğunun bilincindeyiz. Daha önceki tecrübelerimizden de bunun örneğini çok yaşadık. Vatandaşın doğru bilgiye ulaşmasında basın önemlidir. Dolayısıyla ben bu konunun ne kadar önemli olduğunu ekibimle birlikte biliyorum. Basınla bundan sonra bir araya gelinerek bilgi alış verişinde bulunularak şehirde ki aksaklıkları çözerek bu iletişimi de devam ettirmek istiyoruz. Tekrardan hoşgeldiniz’ diye konuştu.

EGC Başkanı Muzaffer Koşan  ise, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kendilerini ağırlayan Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt’a gazeteciler adına teşekkür etti. Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, toplantı sonrasında basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …