9 Ağustos Salı , 2022

‘Kütüphanede Hayat Var’

  1. Kütüphane Haftası tüm Türkiye’de olduğu gibi Erzincan’da da kutlanmaya başlandı. ‘Kütüphanede Hayat Var’ teması ile 81 ilde gerçekleştirilen kitap okuma etkinli gerçekleştirildi.

 

Her yıl Mart ayının son 28 Mart Pazartesi günü ile 3 Nisan tarihleri arasında başlayan Kütüphane Haftası’nın 58.si bu yıl ‘Kütüphanede Hayat Var’ sloganıyla başladı.

Erzincan İl Halk Kütüphanesi bahçesinde yapılan etkinliğe Vali Yardımcısı Hüseyin Remzi Konak, Erzincan  Kültür ve Turizm Müdürü Arda Heb, İl Halk Kütüphane Müdüriyesi  Nigar Erbil, öğrenciler, veliler ve kitap severler katıldı.

Etkinliği çok beğendiğini söyleyen Vali yardımcısı Hüseyin Remzi Konak: ‘ 58.inci Kütüphane Haftasını kütüphanelerde, kütüphanelerimizin bahçelerinde ve tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak kitap okuyarak kutluyoruz. Çok güzel bir etkinlik. Gerek kültür müdürlüğü, gerek kütüphane müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Kütüphanede Hayat Var noktasında her yaş gurubundan, çocuğundan gencine vatandaşlarımızla beraber yarım saat kadar kitap okuyacağız. Etkinliğin akabinde de ilimizde en çok kitap okuyan dereceye giren arkadaşlara ödüller vereceğiz. Kitap okumak gerçekten çağımızda bize en çok destek veren kişisel gelişimize katkı sunan bir etkinliktir. Kitap okumanın bu şekilde arttırılması da bu şekilde etkinliklerle arttırılacaktır’ dedi.

Diğer Haber

Belediye personelinden kan bağışına destek

Erzincan Belediyesi personeli Kızılay Kan Merkezi tarafından yürütülen kan bağışına destek verdi. Erzincan Beleyesi personeli, …