Kuyumcuya Çarşaflı Soygun

Haber: Eren VARLI

Haber Videosu

Erzincan’da kuyumcuya giren kara çarşaflı silahlı erkek soyguncu amacını gerçekleştiremedi ve yakayı ele verdi.

21.01.2020 tarihinde kent merkezinde Fevzipaşa Caddesi’ne Burcu Kuyumculuk isimli dükkâna girerek kara çarşaf giyip soygun yapmak isteyen  zanlı vatandaşlar tarafından fark edildi. Kısa sürede yakalanarak olay yerine çağrılan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince teslim alındı. Şüpheliyi gözaltına alan polis ekipleri, olay yerinde incelemelerde bulunurken iş yerinin güvenlik kamerası görüntülerini izledi. Aynı kuyumcuda daha öncede 5 Nisan 2017 tarihinde baltayla camı kırıp kuyumcudan 7 altın bileziği alarak kaçmak isteyen zanlıda yakayı ele vermişti.

Valilikten Yazılı Açıklama

Erzincan Valiliğinden olayla ilgili olarak yapılan yazılı basın açıklamasında; “Erzincan’da hırsızlık olayına karışan 1 şüpheli şahıs, Erzincan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri tarafından olay yerinde yakalanmıştır. İlimiz merkezindeki Fevzipaşa Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir kuyumcu dükkânında, 21.01.2020 tarihinde kadın giysisi giyerek, yanında taşıdığı 1 adet tabanca ve sopa ile soygun yapmaya çalışan N.D. (54) isimli şüpheli şahıs, Erzincan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri tarafından yakalanarak, etkisiz hale getirilmiştir.

Meydana gelen olayda; kuyumcu dükkânına giren N.D. isimli şüpheli şahıs, altın alma bahanesiyle bir süre oyaladığı işletme sahibine daha sonra tabanca doğrultarak, dükkânda bulunan altınları yanında getirdiği çantaya doldurmasını istemiştir. Bunun üzerine işletme sahibi, N.D. isimli şüpheli şahsa müdahalede bulunarak, soygunu engellemeye çalışmıştır. İşletme sahibi ile N.D. isimli şüpheli şahıs arasında yaşanan arbede esnasında olay yerine yakın bulunan polis ekipleri şahsı olay yerinde yakalayarak,  etkisiz hale getirmiştir.

Olay sonrası N.D. isimli şüpheli şahsın yanında getirdiği çanta içerisinde yapılan aramada; 2 adet plastik kelepçe, 1 adet içeriği bilinmeyen sıvı sprey, 1 adet tamir bandı, 2 adet market poşeti ile soygunda kullandığı 1 adet tabanca ile 1 adet sopada ele geçirilmiştir. Olayın ardından gözaltına alınan N.D. isimli şüpheli şahıs hakkında, “Silahlı Yağma”, “Kasten Yaralama”, “6136 SKM” ve “Mala Zarar Verme” suçlarından tahkikat başlatılmıştır. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamak, ilimizde suç işlenmesini önlemek ve işlenmiş suçların faillerinin tespit edip yakalanması için çalışmalarımız kesintisiz ve kararlıkla devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

 

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …