20 Haziran Perşembe , 2024

Mangal Kömürü Üreticisi Ailelere Ziyaret

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Üzümlü ilçesinde mangal kömürü üretimi yapan aileleri ziyaret etti. Zorlu üretim süreci hakkında bilgiler alan Vali Makas, bereketli ve bol kazançlar diledi.

Erzincan Valisi, beraberindeki Vali Yardımcısı Hüseyin Remzi Konak, Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Remzi Sarıgöl ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cem Halil Mercimek, Orman İşletme İl Müdürü Tekin Işık, İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Kıdemli Albay Refik Yılmaz ile birlikte Üzümlü ilçesine bağlı Pelitli Köyü yakınlarında mangal kömürü üretimi yapan ailelerin konuğu oldu.

Kömür üretimi ile ilgili zorlu süreç hakkında bilgiler alan Vali Makas, ailelerin istek ve taleplerini dinledi. Erzincan Valisi Mehmet Makas, ailelerin eğitim ve sağlık gibi çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması için çalışma başlattı, çocuklarla yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi.  

 

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …