9 Ağustos Salı , 2022

Market Denetimleri Devam Ediyor

Refahiye ilçesinde hizmet veren yerel işletmeler ve zincir marketlerde satılan temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik  etiket, stok, fiyat, hijyen, gramaj, son kullanma ile son tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında  market denetimleri devam ediyor.

Denetimlerde İlçe Emniyet, Zabıta, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Personelleri görev aldı.İlçe merkezindeki market, bakkal, fırın gibi çok sayıda işletme  etiket, fiyat, hijyen, gramaj ve diğer kurallara uygunluk konularında Refahiye Belediyesi ile koordineli bir şekilde oluşturulan denetim ekipleri tarafından denetlendi.
Belediye Zabıta Yönetmeliği ve Hıfzısıhha Kanunu kapsamında yapılan denetimde Belediye Zabıta personel ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli görev yaptı.
İşletmelere özellikle ürünlerin son kullanma tarihleri, gramaj uygunluğu ve reyon etiket fiyatı ile kasa fiyatı uyumu konusunda hassasiyet göstermeleri ve belirlenmiş olan kurallara riayet etmeleri ve uygunsuzluğu tespit edilen  işletmeler hakkında idari para cezası uygulanmak üzere tutanak tanzim edileceği gibi önemli konular hususunda gerekli uyarılarda bulunuldu.

Diğer Haber

Belediye personelinden kan bağışına destek

Erzincan Belediyesi personeli Kızılay Kan Merkezi tarafından yürütülen kan bağışına destek verdi. Erzincan Beleyesi personeli, …