13 Nisan Cumartesi , 2024

Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulmasının önemi vurgulandı

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, 2021-2022 Eğitim öğretim yılı okul ziyaretleri kapsamında Göktürk İlkoukulu, Mamahatun Anaokulu ve Mustafa Doğan Anadolu Lisesi okullarını ziyaret etti. Öğretmen, öğrenci ve okul idarecileri ile bir araya gelen Gün, sınıfları gezerek öğrenci ve öğretmenlerle görüş alışverişinde bulundu. Maske, mesafe ve temizlik kuralların uyulmasının önemini vurguladı ve bu pandemi sürecini bir ekip ruhuyla yürütüyor olmanın, sorumluluk bilincinin gereği olduğunu belirtti. Bu konuda öğretmen ve idarecilere büyük görev düştüğünü belirtti.

Gün, okulları gezerek, okulların fiziksel şartları konusunda incelemelerde bulundu. “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesi kapsamında okul kütüphanesinin kullanımının özendirilmesi ve kütüphanenin zenginleştirilmesi konusunda çalışmalara hız verilmesi gerektiğini belirtti.Sınıfları ziyaret edip ve çocuklarla sohbet eden Aziz Gün, okuldaki öğrenci mevcudu hakkında bilgi aldı ve okulun bulunduğu mahallede bütün çocuklara ulaşılarak okul öncesi eğitimi almaları için gayret edilmesi gerektiğini söyledi.Mustafa Doğan Anadolu Lisesinde öğrencilerle sohbet eden Gün, tatil dönüşü okula adapte olma sürecini verimli değerlendirmelerini ve amaçlarına ulaşmak için gayret göstermeleri gerektiğini vurguladı. DYK’lara katılım sağlamanın önemli olduğunu söyledi. Öğrencinin çalışmasının temel şart olduğunu vurgulayan Aziz Gün, öğretmenlerimizin de her konuda öğrencimize rehberlik edeceğine inandığını belirtti.

Okul idarecileri ve öğretmenlerle toplantı yapıp, okuldaki eğitim öğretim ile ilgili görüş alışverişinde bulunduktan sonra, sağlık ve başarı temennisiyle ziyaretlerini tamamladı.

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …