Memur-Sen ve Hak-İş’ten Filistin’e Yardım Çağrısı

Memur-Sen Erzincan ve Hak-iş Konfederasyonları tarafından Filistin için yardım kampanyası başlattı. Memur-Sen Erzincan İl Temsilcisi Nebi Gül, kampanyaya destek çağrısında bulundu.

 

Memur-Sen Erzincan ve Hak-iş Konfederasyonları yardım kampanyasına ilişkin olarak konuşan Memur-Sen Erzincan İl Temsilcisi Nebi Gül açıklamasında: “ Siyonist İsrail güvenlik güçlerinin, uluslararası toplumun tüm çağrılarına rağmen, Gazze ile Mescid-i Aksa’ya ve burada ibadet eden Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği haksız ve hukuksuz saldırılar, Gazze’de aralarında çocukların ve kadınların da bulunduğu çok sayıda masum insanın hayatını kaybettiği saldırılar ile yerleşim yerlerinin Filistinlilerden zorla alınması insanlık dışıdır ve insanlığa karşı suçtur. Sivil ve savunmasız Filistin halkına karşı uygulanan saldırgan eylemleri, terörist devlet İsrail’i şiddetle kınıyoruz; Bu saldırılar derhal son bulmalıdır. İsrailli Irkçı grupların Harem’-i Şerife girişlerine izin verilmemesi için gerekli tedbirler alınmalıdır.

BM Genel Kurul kararları çerçevesinde, Filistinli siviller uluslararası koruma altına alınmalıdır. Filistinli sivil halkın ibadet özgürlüğü temin edilmelidir. Harem-i Şerif’in statüsü korunmalıdır. Filistin’de işgalin ve şiddetin sorumlusunun İsrail olduğunu tüm dünya görmelidir. İsrail bu eylemlerinden dolayı uluslararası alanda sorumlu tutulmalıdır. Bu zulme ve pervasız hukuk tanımazlığa herkes dur demelidir.

“Komşusu açken tok yatan bizden değil’ iken Komşusu zulüm altında iken hiçbir şey yokmuş gibi yatan bizden olabilir mi? İnsan Olmanın Asgari Şartı Siyonist Postaldan Rahatsız Olmaktır.

Hayâsızca ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya saldıran İsrail’in terörist vasfını ilan, yaptıklarını telin etmek, asgari gerekliliktir. Biz biliyoruz ki; küresel medya ağı da uluslararası kuruluş kulvarı da, uluslararası hukuku yalanı da İsrail’e karşı üç maymunu oynarken, İsrail için güç kaynağı haline geliyor. Biz susmazsak. Biz, vazgeçmezsek. Biz, direnmeye devam edersek. Biz hep birlikte söz söylersek… İsrail yıkılacak. Filistin kurtulacak. İsrail’in yıkılışını da, enkazını da göreceğiz.

Çünkü biz zulmün ebet müddet sürmeyeceğine ve zulümle abat olunamayacağına iman etmişiz. Filistin’de, sırtını teknolojiye dayamış küresel Ebrehe’nin fillerine karşı taşla sapanla direnen Ebabillerin galip geleceğini göreceğiz hep birlikte. Biz, o Ebabillerin tarafındayız. Ebrehenin karşısındayız.  Müslümanların ve dünyanın tüm iyi insanlarının şimdi el ele verme ve sıra bizde deme zamanı.

Bizler de Erzincan Memur-Sen ve Hak-iş Konfederasyonları olarak Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, acılarını paylaşmak ve bir nebze azaltabilmek için yardım kampanyası başlatıyoruz. Bütün üyelerimizi Erzincan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneğine yine oraya yardım götüren yardım kuruluşlarına destek vermeye davet ediyoruz. Bugün kardeşlerimizin yanında olma zamanıdır. Şimdiden destek veren herkesten Allah razı olsun” dedi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …