20 Mayıs Pazartesi , 2024

Meslek liselerinde depremzedeler için üretim seferberliği

Kahramanmaraş merkezli, Cumhuriyet tarihinin en büyük depremlerinden olan ve 11 ili etkileyen depremlerde zarar gören afetzedeler için meslek liseleri Türkiye genelinde çeşitli uygulamalar gerçekleştiriliyor.

Depremin yaralarının sarılması için ülke genelinde başlatılan yardım seferberliği Erzincan’da devam ediyor. Bu kapsamda Erzincan’da meslek liseleri deprem bölgesine göndermek üzere bir çok üretim gerçekleştiriyor.Yurdun dört bir yanında düzenlenen uygulamalar çerçevesinde Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Moda Tasarım Teknolojileri Alanından 3 öğretmen 29 öğrenci ve El Sanatları Teknolojileri Alanından 2 öğretmen ve 14 öğrencinin katılımıyla depremde zarar gören vatandaşlar için uyku tulumu dikiliyor.

Deprem bölgesindeki ihtiyaçları karşılamak için meslek liselerinin el ele verdiğini söyleyen Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Uyku tulumlarının dikimini tamamlayıp ihtiyaç duyulan kentlere sevkiyatını gerçekleştireceğiz. Gerek halk eğitimi merkezleri marifeti ile gerekse meslek liselerinde üretim imkanları ile bölgedeki ihtiyaçlar doğrultusunda üretimlerimize devam edeceğiz. su geçirmez ve soğuk havaya dayanıklı 164 uyku tulumunun hazırlanıp bölgeye sevk edilecek ” dedi.

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …