22 Şubat Perşembe , 2024

“Mesleki Yarışmalar” Finalleri Yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne Bağlı okulların  Öğrencileri arasında düzenlenen meslekî yarışmalar il finalleri gerçekleştirildi.

 

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde düzenlenen, öğrencilerin ilgi istidat ve kabiliyetleri doğrultusunda yetişmesini sağlamak, kişisel ve mesleki gelişimlerini destekleyerek yetkinlik ve özgüven kazanmalarını sağlamayı amaçlayan “Mesleki Yarışmalar” Erzincan il finalleri gerçekleştirildi.

Bu kapsamda, Erzincan  İmam Hatip Liselerinde öğrenim gören öğrenciler arasında Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması ve Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması düzenlendi.

İl Millî Eğitim Müdür V. Murat Demir, yarışmalara katılım gösteren tüm öğrencileri, kendilerini teşvik eden okul yöneticisi, öğretmen ve ailelerine teşekkür edip, dereceye giren öğrencileri  tebrik ederek, başarılarının artarak devamı temennilerinde bulundu.

Yarışmalarda değerlendirme komisyonu olarak görev alan üyelere belgelerini takdim eden İl Millî Eğitim Müdürü Demir, emeklerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Millî Eğitim Müdür V. Murat Demir ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü  ve İl Müftülüğü yöneticileri tarafından yarışmaların düzenlendiği Camii Kebir ile 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen ödül törenlerinde ödüllerinin ve belgelerinin verilmesinin ardından sona erdi.

İl finallerinde derece alan öğrenciler, daha sonra belirlenecek bir tarihte, 10 bölgede yapılacak bölge yarışmasında Başarı Üreten Şehir Erzincan’ı temsil ederek Türkiye finallerine katılmak için yarışacaklar.

 

 

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …