12 Ağustos Cuma , 2022

Metin Tonbul okuma yılı yarışması yapıldı

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Metin Tonbul okuma yılı yarışması kapsamında öğrenciler bir araya geldi. Düzenlenen yarışmada öğrencilere okudukları kitaplar üzerinden sorular soruldu.

2015 yılından itibaren devam eden yazarlar okulda projesi kapsamında öğrencilerin kitap okuma alışkanlıklarını arttırmak için başlatılan yarışmalarda, dereceye giren öğrenciler ödüllendirilerek farklı dokunuşlarla proje devam ediyor.

Düzenlenen program öncesi konuşma yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, bu yarışmanın kaybedeni değil kazananı olacaktır diyerek  konuşmasında şunlara yer verdi : ‘2015 yılından itibaren başlatmış olduğumuz yazarlar okulda projesi kapsamında öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarını kazanmaları hususuyla ilgili başlatmış olduğumuz proje ve daha sonraki yıllarda bu projelere farklı dokunuşlarla hem çocuklarımızın kitap okumaları bunu alışkanlık halinden ihtiyaç haline getirmeleri, velilerin ve öğretmenlerin kitap okumaları ilgili bu projemizi her yıl farklı eklentiler yapmak suretiyle son 3  yıldır da yazarlar Erzincan’da projesiyle de Erzincan’ın değeri olan yazarlarımızın adını vermiş olduğumuz bir proje. Bu yıl Metin Tonbul okuma yılı, gecen yıl Ahmet Dumlu okuma yılı, ondan önceki yıl Hamdi Ülker okuma yılıydı. İlkokul 4 sınıf ortaokul 5, 6,7,8 sınıflar arasında komisyonlarımızın belirlemiş olduğu kitapları okullarımızda öğrencilerimiz okuyor. Neticesinde okunan kitaplar ile ilgili her okulumuz kendi içerisinde bir değerlendirme yaptıktan sonra il genelinde kendi okullarında belli bir derece elde eden öğrencilerimiz okumuş oldukları kitapla ilgili olarak bir sınava tabiler. Aslında kaybedeni olmayan bir yarışma. Kitap okuyanın gerçekten kaybetmeyeceği bir yarışma. Projemizi bu yıl da ve her yılda üzerine koyarak hem nitelik ve nicelik olarak bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kitap okuma ile ilgili son yıllarda ciddi çalışmanın çocuklarımızın geleceği ile ilgili olarak hayatlarından gerçekten çok ciddi kazanım elde3 edeceklerine inanıyorum. Burada öğrencilerimiz kitap okumakla birlikte Erzincan’ımıza değer katan insanları tanıma fırsatı bulacaklar. İnşallah kendilerinde yarın toplumda bir iz bırakıp değer bırakan insanlar arasında olurlar’ dedi.

Diğer Haber

“Genel Asayiş Uygulaması”Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce genel asayiş uygulaması yapıldı. Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması …