19 Haziran Çarşamba , 2024

MHP ‘Adım Adım 2023, İl İl Anadolu’ Programı Erzincan’da Yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanlığı koordinesinde düzenlenen ‘Adım Adım 2023, İl İl Anadolu’ toplantısı Erzincan’da gerçekleştirildi.

MHP Genel Başkanlığı koordinesinde düzenlenen toplantı Erzincan’da özel bir otelin toplantı salonunda yapılırken, toplantıya MHP Sivas milletvekili  Ahmet Özyürek, MHP MYK üyesi Hasan Özarslan, Merkez ilçe disiplin kurulu üyesi Av. Cemil Yavuz Aksu, Erzincan Belediye başkanı Bekir Aksun, MHP ilçe belediye başkanları, Ticaret odası başkanı Ahmet Tanoğlu, Sivil toplum kuruluşları  temsilcileri ve partililer katıldı.

İlk olarak açılış konuşmasını yapan MHP Erzincan İl Başkanı Salih Aksu, “genel başkanımızın Dr. Devlet Bahçeli’nin ifade buyurduğu gibi cumhuriyet 3 evresine Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle geçerek büyük bir atılım içine girmiştir. Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ilkesiyle milletimizin umudu olan biz ülkücüler her eli sıkarak, her kapıyı çalarak Cumhuriyetimizi yüzüncü yılı olan 2023 yılında yapılacak genel seçimlerle taçlandıracağız. Geldiğimiz bu noktada Cumhur İttifakı 2022 vizyonu ile ülkemizin iç ve dış meseleleri ile meşru olmak partimize ve cumhur ittifakına karşı saldırıları ve karalamaları bertaraf etmek ve nihai hedefimiz

Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Hasan Özarslan konuşmasında, toplantımızın Ülkemize, ülkümüze, Vatanımıza ve Erzincan’ımıza hayırlı olsun temennisin ile başlamak istiyorum diyerek, “Yapmış olduğumuz toplantımız genel başkanımız Devlet Bahçeli’nin emir ve talimatları doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Ülkücü iradenin duygu ve düşüncelerini daha ileriye götürerek il, il, adım, adım, el ele, gönül gönüle 2023 vizyonuna doğru gönüllerimizi birleştirerek hedefe doğru ülkemizin çok önemli bir sürecine girişine beraber yürümeyi karar noktasında ki hedefe doğru yürüme vizyonunda bugün olduğu gibi ileriye dönük ilkelerimizi genişleterek yürüyeceğiz. 1977 yılından itibaren Milliyetçi hareketin içinde olduğunu belirten Özarslan, bizleri bu günlere getiren tüm başkan ve emeği olan ülkücü kardeşlerine çok teşekkür ediyorum. Bunu meyvesini vatandaşlarımızın teveccühü ile 20 yıl sonra Erzincan Belediyesini tekrar alarak adil bir şekilde yönetimi sağladık. Bir şekilde Cumhur ittifakı teşekkül etti. Cumhur ittifakı Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin kurulmasına halkla bütünleşmesine irade ve irade anlayışına vesile oldu” ifadelerine yer verdi.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun: ‘ Genel Başkanımız adım adım 2023 il il Anadolu derken burada kapsayıcı bir ifade kullanıyor. 84 milyonun kardeşliği çok değerli ve kıymetli. Özelde ve genelde 84 milyon kenetlenmezse eğer bu coğrafya da rahat kalabilme şansımız yok. Hiç birimiz bir başkasını düşman ilan etme gibi bir kaygıya da kapılmamalıyız. Herkes bizim kardeşimiz. Bu bayrağa, toprağa, vatana sadakat gösteren herkes bizim başımızın tacıdır. Tercihleri ne olursa olsun Erzincan’ı bu minval üzerine yönetiyoruz. Erzincan’da siyasi tercihleri ne olursa olsun kardeşlik içerisinde el ele vermeliyiz bir bizimizi desteklemeliyiz. Birbirimizle yol haritasını ortak belirlemeliyiz. Ülkemizde birileri birilerini düşman ilan ederekten kendilerine yeni bir alan açmak isteyebilir. Bunlara karşı uyanık olmamız gerekiyor. Çünkü Türk milletini oluşturan alt kimlikleri hepsinin bir biriyle iletişi var. Kız alıp vermişliğimiz var. Bin yıllık tarihimizde kültürel bağımlılığımız git gide artmış. Orta Asya’dan beraber göçüp geldiğimiz komşularımız bugün farklı mezheplerle buluşturulmuş birbirine düşman ilan edilmek için gayretler içerisinde olanlara karşı tek yürek olmalıyız. Kimin tercihi ne olursa olsun önce ülkem diyebiliyorsa, milletim diyebiliyorsa, bayrağım diyebiliyorsa tercihler bizim için bu ülkenin zenginliğidir’ dedi.

Son olarak konuşmalarını yapan MHP Sivas milletvekili Karadeniz Ekonomik İş birliği Parlamenter Asemblesi Üyesi Ahmet Özyürek, “Önümüzde 2023 seçimleri var, erken seçim diye bir şey yok. Ama seçim çalışması evvelden başladı. Cumhur ittifakı olarak MHP olarak önümüzdeki seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan Cumhur ittifakının da Milliyetçi Hareket Partisi’nin de cumhurbaşkanı adayıdır. Bunu çok evvel açıkladık. 2023 seçimlerinde bir hedefe doğru yoğunlaşmamız lazım. Bu hedef ne? Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar Cumhurbaşkanı yapmak Cumhur ittifakını da mecliste birinci parti olarak çıkarmamız lazım. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Akdeniz’deki kazanımlarımızı Kafkasya’daki kazanımlarımızı, bölgedeki gücümüzün devam etmesi için bunun böyle olması gerekir. Aksi takdirde Kemal Kılıçdaroğlu mantığı ve dünyasıyla Allah göstermesin bu ülke karşı karşıya kalırsa hiçbir kazanımız kalmaz. Açık açık söyledikleri bir şey vardır.Dış politika yüzde 80 geri çevireceğiz. Ne hidrokarbon hayaliniz kalır ne de Azerbaycan’daki toprağınızı tekrar savunma gücünüz kalır. Bu milli iradenin işidir. Bu Türkiye’nin iç cephesinin işidir. Mustafa Kemal Atatürk der ki üç tane cephe vardır. Birincisi ordunun savaştığı cephe, ikinci cephe millet, üçüncüsü meclis. Ordu savaşı kaybedebilir, ama millet dik durduğu müddetçe meclis dik durduğu müddetçe savaşı tekrar kazanırsınız. Fakat millet savaşı kaybederse bunun sonu yoktur. Milletin savaşı kaybetmemesi için önümüzdeki 2023 seçimlerinde burada bulunan değerli hazirundan istediğimiz daha fazla gayret edip, daha fazla çalışıp hayırlı bir neticeyi hep beraber almamızdır” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Özyürek ve beraberindekiler partililerle Erzincan’da ki farklı programları devam etti.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …