23 Haziran Pazar , 2024

MHP Erzincan Merkez İlçe Başkanı Murat Köhne Oldu

MHP Erzincan Merkez İlçe teşkilatında 13. Olağan genel kurul heyecanı yaşandı. Gerçekleştirilen kongreye tek aday olarak katılan Murat Köhne, MHP Merkez İlçe başkanı oldu.

Genel Kurulu Divan Başkanlığını MYK Üyesi İdris Aydın’ın yaptığı MHP Erzincan Merkez ilçe kongresine MYK Üyesi Hasan Özarslan, MYK Üyesi İdris Aydın, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, MHP Erzincan İl Başkanı Salih Aksu, Bayburt MHP İl Başkanı Bekir Kasap, İl ve İlçe yönetim kurulu üyeleri ve delegeler katıldı.

Divanın oluşturulması ile başlayan kongrede açılış konuşması yapan MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Köhne açıklamasında;  “13 olağan kongremizin hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. İcra edilen kongremiz Ülkemiz Erzincan’ımız ve teşkilatımız için hayırlara vesile olur inşallah onu yüce Allah’tan diliyorum. Sözlerime başlarken Aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum. Kahraman gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyorum. Kardeş Ülke Azerbaycan’daki devam eden mücadelede daima kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyorum biz iki ayrı Devlet ancak tek bir milletiz. Karabağ Türk’tür hep Türk kalacaktır Türk kalacağını bir kez daha haykırmak istiyorum. Dünyaya şekil verme iddiasında olan çareler bunu çok iyi bilecek ve anlayacaktır nerede karşılıklı sevgi ve saygı varsa orada itimat ve itaat vardır itimat ve itaatin olduğu yerde disiplin disiplinin olduğu her yerde de huzur huzurun olduğu her yerde de doğaldır ki başarı vardır.

Teşkilat içerisinde bu kurala uyarak sevgi saygı ve ahlak kurallarına uygun olarak hoşgörü ortamında partinizin dayandığı fikir ve idealler paylaşacak partimizin tüzük ve programlarındaki ilke ve esaslarına birlik ve beraberlik uyum içerisinde herkese ilan ediyorum. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Parti faaliyetlerini yürütürken disiplin hükümlerine riayet ederek icra etmenin gayreti içerisinde olacağız. Milliyetçi Hareket Partisi’nin politikalarına görüşlerine tam olarak vakıf olarak bunları tabanımızda ve bütün halkımıza yayma gayreti içinde olacağız parti içi dışında parti ilkelerine aykırı huzurumuzu ve beraberliğimize zedeleyecek davranışlardan kaçınmak partimizi güçlendirecek camiamızı kuvvetlendirecek milliyetçi hareket Partisi’ne teveccühü daha da artıracaktır. Kongremizin Türkiye’mize Erzincan’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra bir konuşma yapan MHP Erzincan İl Başkanı Salih Aksu ise; “Kongrelerimizi 8 ilçede başarı ile tamamladık kongrelerimize Pandemi nedeniyle üyelerimiz ile yapmak durumunda kaldık bu nedenle halkımıza açık kongrelerimizi yapamadık. Değerli dava arkadaşlarım ülkemizde 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşamış olduğumuz darbe girişimi dolayısıyla ülkemizin bekası ve terörle mücadele destek kapsamında Cumhur ittifakı kurulmuştur. Liderimiz Dr Devlet Bahçeli önce ülkem ve milletim anlayışı ile bu ittifakın 2023 lider ülke düsturuyla Ülkemizin bekası için devam etmesini öngörmüştür ülkemizi bölmeye çalışan iç ve dış düşmanlara karşı liderimizin yanında dimdik durmalıyız. Kıymetli dava arkadaşlarım kardeş Ülkemiz Azerbaycan’ın içinde bulunduğu mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz ayrımız gayrımız yoktur uzağımız yakınımız yoktur iki devlet tek milletiz aynı damardan akan kan aynı tende atan canız biriz beraberiz Türkiye ile Azerbaycan’ın ve hep birlikte büyük Türk milletiyiz.

Kıymetli ülküdaşlarım son birkaç günde Hatay’da başlayıp Kahramanmaraş ve Osmaniye’de devam eden hain PKK terör örgütünün ülkemize yapmış olduğu son saldırıda ciğerlerimiz olan ormanlarımızı hedef almıştır bu insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Devletimizin bu saldırıyı düzenleyen hain PKK örgütüne gerekli cevabı vereceğinden hiç şüphemiz yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle seçilecek olan Merkez İlçe Başkanımıza ve yönetim kuruluna başarılar diliyorum saygı ve sevgilerimi sunuyorum ne mutlu Türküm diyene” diye konuştu.

Yapılan Konuşmaların Ardından Murat Köhne 13. Olağan genel kurul toplantısında delegelerin 260 oyunu alarak MHP Erzincan Merkez İlçe Başkanı oldu.

Diğer Haber

Vatandaş kendi sebzesini yetiştirmeye devam ediyor

Erzincan’da vatandaşlar kurulan pazarlarda  bağ ve bahçeleri için fide almaya devam ediyor. Yaz aylarında bağ …