Milletvekili Karaman’dan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’ne Ziyaret

Erzincan da bulunan Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’ni ziyaret ederek bilgilendirme toplantısına katıldı.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Karaman’a Erzincan Ak Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci de eşlik etti. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi üst yönetiminin de hazır bulunduğu ziyarette Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Sayın Karaman ile bir süre sohbet etti.

Ziyaretin ardından Süleyman Karaman’ın katılımı ile Rektörlük Toplantı Salonunda Bilgilendirme toplantısı gerçekleşti. Toplantıya Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Ak Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. M. Fatih Ertugay Prof. Dr. Adem Başıbüyük, KÜSİ üyeleri, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi proje yürütücü öğretim üyeleri ve elemanları katıldı.

Gerçekleşen toplantıda Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın, Levent Kamu Sanayi İş birliği kapsamında yürütülen faaliyetler ile ilgili bilgilendirme sunumu yaptı. Sunumun ardından sanayi ve üretim alanlarında üniversite iş birliği ile Ar-Ge çalışmalarının önemini ve faydaları ile değerlendirilirken, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde yürütülen akademik çalışmaların bölge halkı ile buluşması noktasında çeşitli kurumlar ile iş birliğinde sürdürülen projelere değinildi.

Ayrıca Doğusan A.Ş. Genel Müdürü Sezgin Polat’ın sunumundan sonra; fabrikanın ürün satışlarını artırarak büyüyebilmesi amacı ile, üretilen kiremitin kalitesinin belgelenmesi ve kurumlara sunulması hususları  istişare edildi.

Diğer Haber

Erzincan’da yatırımlar ve çalışmalar yerinde incelendi

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları ile birlikte şehrin çeşitli …