Minikler “Hatay İçin El Ele”

Sümer Özel Eğitim Meslek Okulu ve Mamahatun Anaokulunda geçtiğimiz günlerde meydana gelen orman yangınlarına dikkat çekmek için Hatay İçin El Ele” sloganıyla fidan dikimi gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen fidan dikimine Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’de eşlik etti. Erzincan Orman İşletme Müdürlüğünün sağladığı fidanların dikimine katılan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Ülkemiz genelinde son günlerde çeşitli nedenlerle meydana gelen orman yangınlarının yok ettiği ağaçların yeniden yeşermesine katkıda bulunmak adına yapılan bu etkinlik son derece anlamlıdır. Diktiğimiz bu fidanlar siz öğrencilerimizle birlikte büyüyecek, ülkemize katkı sağlayacak ve sizlere çevre bilincini aşılayacaktır. Ülkemizin akciğerleri olan bu ormanlarımızı beşikten mezara kadar korumalıyız ve bu tür etkinlikleri artırarak akciğerlerimize oksijen sağlamaya devam etmeliyiz” dedi.

Sümer Özel Eğitim Meslek Okulu tarafından Gelibolu’da yanan orman için katkı sağlayarak diktirdiği fidanın sertifikası da fidan dikme etkinliğinde İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’e takdim edildi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …