16 Haziran Pazar , 2024

“Modern Hayvancılık Teknikleri Eğitimi Sertifika Töreni” Yapıldı

Dap Bölge Kalkınma İdaresi tarafından desteklenen, Erzurum Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen ve tamamlanan “Modern Hayvancılık Teknikleri Eğitimi Sertifika Töreni” gerçekleştirildi.

Çayırlı Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlenen törene  Çayırlı Kaymakamı Ahmet Gülderen ve Belediye Başkanı Atınç Bahadır, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen ile Etüsem Müdürü Öğretim Üyesi Dr. Ahmet İlker Akbaba  katıldı.

Prof. Dr. Osman Demirdöğen ve Dr. Ahmet İlker Akbaba’nın konuşmalarında tarım ve hayvancılıkta modernizasyonun gerçekleştirilmesi için DAP Kalkınma Ajansının her zaman çiftçi ve hayvancılarla beraber olduğu ve bu konuda her zaman yardıma hazır olduklarını inovatif fikirlere açık olduklarına özellikle dikkat çekti.

Programın sonunda ise ilçede tarım, hayvancılık kolunda faaliyetler gösteren katılımcıların eğitimlerini başarıyla tamamlaması hasebiyle sertifikaların yanı sıra bir takım hediyeler de takdim edilip hatıra fotoğrafı çektirildi.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …