20 Haziran Perşembe , 2024

Muhtarlar 3. Olağan Genel Kurulunu Yaptılar

Erzincan Köy  ve Mahalleleri Dernekleri 3. Olağan Genel Kurul toplantısı 46 üyenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Esnaf Sanatkarlar Toplantı Salonunda  düzenlenen toplantıya  çok sayıda muhtar katıldı. Oy çokluğunun ve tek adayın katılımıyla yeni başkan Başbağlar Mahallesi Muhtarı Murat Tapan oldu.

Düzenlenen genel kurulda açılış konuşmasını yapan Türkiye  Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve eski Erzincan Köy ve Mahalle Dernek Başkanı Oğuz Tekcan, görev süresince çok çalışmalar yaptıklarını ifade ederek şunları kaydetti: ‘Muhtarların daha iyi şartlarda olmaları için çalışmalarımızı bu yönde yaptık. Geçtiğimiz ay Ankara’da yapılan Türkiye  Muhtarlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildim. Bu vesileyle Erzincan’ımızı  ve Erzincan’ da ki muhtarları temsil hakkı kazandım. Bundan sonra ki dönemlerde de çalışmalarımızı yapacağız. Hep birlikte bu işi başaracağız. Bu bayrağı en üst seviyeye çıkarmak için yeni seçilen arkadaşlar ile beraber çalışacağız. Yeni seçilen arkadaşlara da şimdiden başarılar dilerim’ dedi.

Ardından konuşmasın ı yapmak için kürsüye gelen  Erzincan Köy ve Mahalle Dernek Başkanı Murat Tapan ise şunları söyledi: ‘ 2014 yerel seçimlerinden itibaren muhtarlığı kazandığımız günden itibaren yeni bir oluşum yaratıp köy ve mahalle derneklerini kurduk. Her türlü faaliyetlerde bulunmak için köy , mahalle ve beldeleri gezerek siz değerli muhtarlarımızın üyeliklerini alarak bu derneği oluşturduk. 2014- 2021  süresi içerisinde  yönetim kurulunda sürekli görev aldık. Oğuz başkanımızla beraber bu derneği bu aşamaya getirdik. Ben emeği gecen herkese çok teşekkür ediyorum. Başkanımızı 2 dönem başkan seçtik. Bu bir görev değişimi bugün de bizlerde bu göreve layık gören üyelerimize teşekkür ediyorum. Bayrağı bugünden aldığımız andan itibaren derneğimizi Erzincan’ı en iyi şekilde temsil edeceğiz’ diye konuştu.

Yeni Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluşuyor:

Asil Üyeler

Murat Tapan, Ruhi Yarka,Doğan Sayan, Ural Sarıca, Haydar Bektaş

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri:

Kemal Gülgen, İlhan Karadağ, Alper Şanlı, Selçuk Cantosun, Güngör Gağdeviren

Denetim Kuyrulu Asil Üyeler:

Sehat Ayyıldız, İlhan Cankaya, Muhammed Mutlu

Denetim Kurulu Yedek Üyeler:

Mustafa Köse, Kazım Gün, Yaşar Kırkgöze

Üst Kurul Delegesi:

Murat Tapan, Ruhi Yarka, Oğuz Tekcan, Andülkadir Karabina, Haydar Bektaş, Hünkar Korkmaz, Hasan Korkmaz, Ural Sarıca, Yusuf   Kenan  Demirel, Doğan Sayan

 

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …