9 Ağustos Salı , 2022

“Mülteciler ve Sosyal Uyum Semineri” Verildi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Arpacı Moderatörlüğünde yapılan Mülteciler ve Sosyal Uyum adlı seminerde Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği Ankara Saha Ofisi Sorumlusu Akif Atlı konuşmacı olarak yer aldı.

Zoom programı üzerinden yapılan seminere Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, akademisyenler ve idari personel katıldı.

Seminerde Akif Atlı, mülteci tanımını yaparak, mültecilerin ulaşması gereken hakları, yasal mevzuat, sosyal uyumda yaşanan zorluklar, toplum, devlet ve uluslararası topluluğun konuya olan katkıları, dünyada ve ülkemizde mülteci sayısal verileri, ülkemizde göçle birlikte gelen sorunlar ve bu süreçte yaşanan olumlu ve olumsuz süreçlere değindi.

Seminerin ardından Rektör Levent de Atlı ’nın mülteciler konusunda önemli ve ilgi çekici konulara değindiğine dikkate çekerek, katkılarından dolayı Atlı’ya teşekkürlerini sundu.

Diğer Haber

Belediye personelinden kan bağışına destek

Erzincan Belediyesi personeli Kızılay Kan Merkezi tarafından yürütülen kan bağışına destek verdi. Erzincan Beleyesi personeli, …