16 Haziran Pazar , 2024

Münazara Turnuvası Düzenlendi

Erzincan Lisesi bünyesinde Münazara yarışması düzenlendi. Öğrencilerin problem çözme becerilerini ve özgüvenlerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlenen münazara turnuvası, 5 aylık bir süre zarfında gerçekleştirilmiş olup yarışmalara 46 grup katıldı.

Yarışma, ilk eleme, çeyrek final, yarı final ve final olmak üzere 4 aşamadan oluştu. Bu aşamaların sonucunda “Çenesi Düşükler ” ve “Düşünemedik” adlı grupları finale çıktı.”Mahkûm ebeveynler çocuklarını hapishanede (yanlarında) yetiştirmeli midirler?” Konulu münazara gerçekleşti. Yarışma, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ferhat Albayrak, İl Milli Eğitim Müdür Yardimcisi Murat Demir, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler  katıldı.

Yarışmanın birincisi, Erzincan Lisesi Öğretmenleri tarafından kurulan jüri  tarafından seçildi. Yarışmada “Mahkum ebeveynler çocuklarını hapishanede yetiştirmemelidir.” görüşü ile “Çenesi Düşükler” adlı grup birinci oldu.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …