21 Şubat Çarşamba , 2024

Öğrenciler çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdi

Refahiye Anadolu Lisesinin Değerler kulübü ÇEDES ve Sıfır Atık Projesi kapsamında çevre temizliği etkinliği gerçekleştirildi.

Refahiye Anadolu Lisesinin Değerler kulübü ÇEDES ve Sıfır Atık Projesi kapsamında gerçekleştirdiği çevre temizliği etkinliğine Refahiye Kaymakam  Ömer Faruk Canpolat, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Özhan Nacar, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bünyamin Yaver ve ilçe okul müdürleri katıldı. Refahiye Anadolu Lisesinden 42 öğrencinin gönüllü olarak katıldığı bu etkinlikte Kaymakam Hatice Bayar Özdemir Parkı, Çocuk Oyun Alanı, Binali Yıldırım Parkı, Bahattin Paşa Parkı ve Kocaçay Parkı çevre temizlikleri gerçekleştirildi.

Halkı bilinçlendirmek amacıyla öğrenciler görevlendirilip broşürler dağıtıldı. Bu etkinlik ile öğrencilere doğa sevgisi aşılamak ve çevre bilinci kazandırarak farkındalık oluşturmak amaçlanıyor.

Refahiye Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ayhan Tekin, faaliyetin gerçekleştirilmesinde desteklerini sunan Refahiye Kaymakamlığına, Refahiye Belediye Başkanlığına ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkürlerini sundu.

 

 

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …