Öğrencilerden Nostaljik Hareket

Erzincan’da Demirkent TOKİ İlkokulu 4/D sınıfı öğrencileri unutulmaya yüz tutmuş tebrik kartı ile ailelerine yılbaşı kartı gönderdiler. Sınıf Öğretmenleri Elem Özen  rehberliğinde Demirkent PTT şubesine gelen minik öğrenciler,  PTT Erzincan Baş Müdürlüğü tarafından verilen tebrik kartlarını ailelerine yolladılar.
Demirkent TOKİ İlkokulu öğrencileri,  bilgisayar ve cep telefonları ile bayram ve yılbaşı kutlamalarının yapıldığını belirterek, bu yılbaşında yakınlarına ve ailelerine tebrik kartı yollayarak sürpriz yapmak istediklerini söylediler.
Demirkent TOKİ İlkokulu öğretmenlerinden Elem Özen  ise geçmişin haberleşme aracı olarak kullanılan, kentlerin tarihi ve doğal güzelliklerini yansıtan kartpostalların kullanımının artık yok denecek kadar az olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti. “Kartpostal gönderme alışkanlığının azalmasında, cep telefonu ve bilgisayar aracılığıyla haberleşme etkili oluyor. Eskiden herkes özel günlerde postacıların yolunu gözler onlara maniler hazırlardı. Ama yeni nesil bu eski güzelliklerden mahrum. Biz öğrencilerimize ve ailelerine bu nedenle bir nostalji yaşatmak istedik. Erzincan PTT Baş Müdürlüğü tarafından temin edilen tebrik kartları, öğrencilerimiz tarafından  ailelerine gönderilmek üzere PTT şubesine geldik. Bu vesile ile Erzincan PTT Baş Müdürlüğüne teşekkür ederiz.” dedi.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …