12 Ağustos Cuma , 2022

Öğrencilerden Örnek Davranış

15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, biriktirmiş oldukları harçlıklarla Erzincan’da ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu.

15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, öğretmenleri rehberliğinde, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi kardeş okulları Müşir Zeki Pasa Ortaokulu ve Ziya Gökalp İlkokulu öğrencileri ile beraber biriktirmiş oldukları harçlıkları ile sebze, meyve ve çeşitli gıda malzemeleri alarak,  bu yardımları, Erzincan’da ki 30 ihtiyaçlı aileye ulaştırdı.

Konu ile ilgili olarak 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Behlül Beksar şunları söyledi; “Yaptığın iyiliklerden karşılık bekleme; yaptığın iyilik boşa çıksa da kıymeti bilinmese de sen iyilik yapmaya devam et. Bunu Yüce Allah görür. Bu davranışından ötürü seni bu dünyada olmasa bile öbür dünyada mutlaka ödüllendirir. Hem de kat kat fazlasıyla. İyilik, karşılık beklemeden yapılmalıdır. İyilik ettiğin kimse senden iyilik gördüğünü bilmese de Allah iyilik yaptığını bilir ve seni ya bu dünyada yada öteki dünyada mutlaka ödüllendirir. Halis niyetle yapılan hiçbir iş karşılıksız kalmaz. Ceplerindeki harçlıklarını biriktirmiş öğrencilerimiz. Ceplerinde biriken harçlıkları değildi, yüreklerindeki iyilikti. bizim harçlıklarımızla sebze meyve alıp ihtiyaç sahiplerine vermeleri değildi. O gün iyilerin günüydü, o gün iyilik günüydü. O gün öğrencilerimizin günüydü” dedi.

Diğer Haber

“Genel Asayiş Uygulaması”Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce genel asayiş uygulaması yapıldı. Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması …