13 Nisan Cumartesi , 2024

Öğrencilere Yaz Dönemi “Telafide Ben de Varım” Programı

Haber: Eren Varlı

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul ziyaretleri kapsamında yüz yüze eğitime devam eden Erzincan Ortaokulunu ziyaret etti.

Ziyarette hafta başı olması münasebeti ile yüz yüze eğitime devam eden öğrencilerle birlikte İstiklal Marşını okuyarak onlara hitap eden İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Pandemi dönemiyle birlikte eğitimin öneminin daha iyi anlaşıldığını dile getirerek bu zorlu süreçte öğrenci, öğretmen ve velilerin hep birlikte el ele vererek pandemi dönemini en az hasarla atlattığını belirtti. Millî Eğitim Bakanlığının ilan ettiği “Telafide Ben de Varım” programı ile öğrencilerin yaz dönemi boyunca çeşitli sosyal aktivitelere gönüllü olarak katılabileceğini dile getirdi. Yapılacak olan telafi eğitimlerinde sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler olacağını, kitap tahlillerinin yapılacağını ifade ederek telafi eğitimi yapan iki ülkeden biri olacağımızı söyledi. Tatili hem okuyup hem eğlenerek geçirmenin mümkün olduğunu belirten Gün, Bakanlığın bu konuda her türlü tedbiri aldığını ifade etti. Son yapılan LGS ile birlikte okuma ve okuduğunu anlama becerilerinin daha da önem kazandığını belirterek tatili bu doğrultuda okuyarak ve sosyal aktiviteler ile sosyalleşerek geçirmenin önemi vurguladı.

Öğretmenlerle de bir toplantı yapan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, bu zorlu süreçte her koşulda çalışarak eğitimin aksamamasını sağlayan öğretmenlere teşekkür etti. Öğrencilerin sadece akademik olarak değil, insanî değerler yönünden de desteklenmesi gerektiğini dile getirdi. Eğitimin bir süreç olduğunun önemine vurgu yaparak, 5. Sınıftan başlayarak öğrencilerin bireysel öğrenmelerine uygun ortamların hazırlanması gerekliliğini dile getirdi. Son olarak bugüne kadar eğitimin önemli unsuru olan öğretmenlerin bundan sonra da eğitime en önemli katkıyı sunacağını belirtti.

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …