18 Mayıs Cumartesi , 2024

Öğrencilerden Anlamlı Program

Erzincan Müftülüğü Sümbül Valide Sultan Kız Kur’an Kursu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Gönül Sofrası’ programı düzenlendi.

Kur’an Kursu öğrencileri tarafından çeşitli gösterilerin düzenlendiği programa Vali Mehmet Makas, Eşi Hanımefendi Elif Makas, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır, AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, İl Müftüsü Burhan Çakır, kurs öğreticileri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Programda sırasıyla İl Müftüsü Burhan Çakır, Erzincan Milletvekilleri Burhan Çakır ve  Süleyman Karaman birer konuşma yaparak, düzenledikleri programdan dolayı Kur’an kursu öğrencilerini tebrik ettiler.

Programda son olarak konuşan Vali Mehmet Makas, Sümbül Valide Sultan Kız Kur’an Kursunda uygulanan hafızlık eğitimi ile ilimiz ve ülkemiz için önemli Hafizelerin yetiştiğini belirterek sosyal ve kültürel faaliyetlerin de aralıksız olarak sürdürüldüğü kurs merkezinde öğrencilerin daha başarılı olduğunu belirtti. İkincisi düzenlenen gönül sofrası programında emeği geçenleri tebrik eden Sayın Valimiz, öğrencilere başarılar diledi.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından istiklal marşı, ilahiler ve şiir okunarak, Çanakkale Destanında şehitleri konu alan tiyatro gösterisi düzenlendi.

Programın sonunda dualar eden öğrenciler, protokol mensupları ile birer hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Diğer Haber

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2024 Nisan ayı konut …