18 Mayıs Cumartesi , 2024

Okul Önlerinde Denetimler Yoğunlukta

Erzincan’da emniyet ekipleri tarafından eğitim ve öğretimin güvenli bir ortamda yapılmasına yönelik çalışmalar sürüyor. Okul çevrelerinde başlatılan denetimler sıklıkla devam ediyor.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü ekiplerince eğitim ve öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi amacıyla okul çevresinde yapılan denetimlerde şüpheli şahıslar üzerinde arama yapıldı.

Yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte polis ekipleri, okul çevrelerindeki şüpheliler, umuma açık yerler, okul servis araçları, park ve bahçelere yönelik denetim gerçekleştirildi. Erzincan’da ki okulların önlerinde ve çevresinde gerçekleştirilen denetimlerde şüpheli araçlar durdurularak evrak ve kimlik kontrolü yapıldı. Şüpheli kişilerin GBT ve üst araması da gerçekleştirildi. Denetimler kapsamasında; Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi, Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi, Atatürk Mesleki ve Tekniği Anadolu Lisesi önü ve çevresinde uygulama gerçekleştirildi. Okul çevresinde bulunan 7 iş yeri,14 araç, 2 park-bahçe denetlenmiş, 88 şahsın kimlik kontrolü yapıldı.

 

 İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; 2022/2023 eğitim öğretim yılında güvenli bir şekilde eğitim hayatlarını sürdürebilmeleri için tüm unsurlarımızla görevimizin başındayız denildi.

Diğer Haber

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı

Erzincan’da 2024 Nisan ayında 184 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2024 Nisan ayı konut …