12 Ağustos Cuma , 2022

Okullara eTwinning Ödülleri Verildi

Erzincan’da çeşitli eTwinning projelerine katılım sağlayan öğretmenlerin 2020 yılında kazandıkları 127 adet kalite etiketi İl Milli Eğitim müdürlüğünce gerçekleştirilen ödül töreni ile öğretmenlere takdim edildi. Ayrıca okul levhaları ve eTwinning Okulu olmaya hak kazanan 11 okulun da eTwinning Okul Levhaları ve flamaları da okul yöneticilerine teslim edildi.

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu konferans salonunda yapılan ödül törenine katılan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, özverili çalışmalarından ötürü tüm öğretmenlere teşekkürlerini iletti. Ayrıca eTwinning projelerinde işlenilen doğa eğitimi, çevresel konular, kitap okuma gibi konuların son derece önemli olduğunu ve eTwinning çalışmalarının Erzincan’da niteliğinin giderek artmasından duyduğu mutluluğu ifade etti.

eTwinning Nedir?

eTwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa’da okul işbirliğini teşvik etmektedir.

Diğer Haber

“Genel Asayiş Uygulaması”Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce genel asayiş uygulaması yapıldı. Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması …