13 Ağustos Cumartesi , 2022

Okullarda Covit-19 İle Mücadele Konusunda Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

19 Ağustos 2021 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında okullarda alınması gereken tedbirlere ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde “Covid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi hazırlanmış olup, bu rehber doğrultusunda 2020-2021 Eğitim öğretim yılının daha sağlıklı ve güveni bir şekilde devam edebilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından okul müdürü, müdür yardımcısı ve okul aile birliği başkanlarına yönelik Covit-19 salgınında okullarda alınması gereken önlemler konusunda Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Gülşah Taş ve İl Sağlık Müdürlüğü  Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Şahin Uçar katıldı. Toplantıda öncelikli olarak gündemde bulunan Covit aşısının önemi anlatılarak, maske, mesafe ve hijyenin de yaşantımızın bir parçası haline geldiği anlatıldı. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının başlayacak olması nedeniyle okullarda havalandırma, genel temizlik kurallarına uyulmasının mücadelede geçen sürecinde sekteye uğramaması açısından çok önemli olduğu ifade edildi. Öğrencilerle bir araya gelmesi zorunlu olan öğretmen ve okul çalışanlarının aşı olmamaları durumunda haftada iki kez PCR testi ile taranacakları ve sonuçların okul idaresi tarafından kayıt altında tutulacaktır. 16 Yaşından gün almış olan öğrencilere de sağlık bakanlığı tarafından aşı tanımlaması yapıldığı, anne ve babasının e-nabız üzerinden muvafakat vermesi üzerine aşı olabileceklerdir. Tüm okullara yönelik yapılan bu toplantılar sosyal mesafe kurallarına uygun olarak üç gün devam edecektir.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Gülşah Taş ve İl Sağlık Müdürlüğü  Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Şahin Uçar’a geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlığı için verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür etti.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …