13 Ağustos Cumartesi , 2022

Orman Yangını Kısa Sürede Kontrol Altına Alındı

Erzincan Refahiye ilçesinde Dumanlı Sarıçam Ormanlık alanında çıkan yangın, büyümeden kontrol altına alındı. Olay yerine giden Erzincan Valisi Mehmet Makas, incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Yangının fark edilmesi üzerine çok sayıda itfaiye ve arazözle birlikte güvenlik güçleri ve vatandaşların da yangına müdahale etmesiyle örtü yangını ağaçlara sıçramadan kontrol altına alındı.

Olay yerindeki incelemesinin ardından konuşan Vali Mehmet Makas, “14.30 sıralarında 112 Acil Çağrı Merkezine gelen yangın ihbarı üzerine tüm ekiplerimiz seferber edilerek örtü yangını ağaçlarımıza sıçramadan kontrol altına alındı. Anında müdahale ederek yangını kontrol altına alan ekiplerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür eden Sayın Valimiz, bir buçuk dönümlük alanda meydana gelen yangında soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

İlimizde 15 Eylül’e kadar ormanlık alanlara giriş çıkışların yasaklandığını da belirten Sayın Valimiz, vatandaşlarımızın bu karara riayet etmelerini istiyoruz” dedi.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …