16 Haziran Pazar , 2024

PANDEMİ’ de Hayatını Kaybeden Eczacılar Unutulmadı

  1. Bölge Erzurum Eczacı Odası Yönetim Kurulu (Ağrı-Ardahan-Bayburt-Erzincan-Erzurum-Iğdır-Kars) 13. Bölge Eczacı Odası II. Başkanı Uzman Eczacı Burak Sarıkaya PANDEMİ sürecinde hayatını kaybeden meslektaşları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunduklarını söyledi.

 

  1. Bölge Erzurum Eczacı Odasından yapılan açıklamada, Türkiye’de ilk COVID-19 vakasının görüldüğünün açıklandığı 11 Mart 2020 tarihinin üzerinden tam 2 yıl geçti. Eczacılarımız, birinci basamak sağlık çalışanları olarak COVID-19 mücadelesinin ön saflarında yer aldılar ve kesintisiz bir şekilde sağlık danışmanlığı ve ilaç temini hizmetini verdiler. 11.03.2020 tarihinden bu yana 76 meslektaşımızı, 24 Eczane teknisyenimizi ve 2 Oda çalışanımızı bu mücadelede kaybettik.

PANDEMİ nedeniyle kaybettiğimiz meslektaşlarımızı, eczane teknisyenlerimizi, oda çalışanlarımızı 11 Mart 2022 Cuma günü Saat 11.00’de 13. Bölge Erzurum Eczacı Odası, Bölge Eczacı Odalarımızda, eczacı olarak görev yaptığımız yerlerde, eczanelerde, hastanelerde, üniversitelerde, kurumlarda gerçekleştireceğimiz 1 dakikalık saygı duruşu ile andık.

  1. Bölge Eczacı Odası II. Başkanı Uzman Eczacı Burak Sarıkaya 13. Bölge Erzurum Eczacı Odası Yönetim Kurulunun mesajına yer verdi.

Ağrı-Ardahan-Bayburt-Erzincan-Erzurum-Iğdır-Kars illerini kapsayan 13. Bölge Eczacı Odası mesajında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kameralar karşısına geçerek ilk Covid-19 vakasını açıklaması ve dolayısı ile PANDEMİNİN başlangıcının üzerinden 2 yıl geçti. Zamanın hızla akıp geçtiği çağımızda acılarla, zorluklarla, hüzünlerle, kayıplarla ve mücadele ile dolu, hiç bitmeyecek gibi gelen koskoca iki yıl. Arkadaşlarımızı, dostlarımızı, yakınlarımızı kaybettik. Hayata veda edenler arasında meslektaşlarımız, eczanelerimizde ve çalışma alanlarımızdaki arkadaşlarımız da vardı. 11 Mart 2020’den bu yana Covid-19 PANDEMİSİ nedeni ile ülkemizde 76 meslektaşımızı, 24 eczane teknisyenimizi ve 2 eczacı odası çalışanımızı kaybettik. Beyaz önlüklüler ailesinin bir ferdi olan bizler, PANDEMİ boyunca kesintisiz hizmet sunmak için elimizden gelen gayreti sarf ettik. Kliniklerde cansiperane şekilde çalışan hekimlerimize ve sağlık personeline yalnız hastanelerde değil, kimi zaman filyasyon ekibine dahil olarak, kimi zaman ilaç tedarikinde aktif rol alarak destek olmakla kalmadık; birinci basamak sağlık hizmeti sunucusu olmanın bir gereği olarak doğrudan halkımıza ilaç hizmeti sunarak ön saflarda yer alma sorumluluğundan da ödün vermedik. Elbette zaman zaman bizleri de üzen, yoran, yıpratan, kıran, inciten olumsuzluklarla karşılaştık. Ancak bu bizim insan ve çevre sağlığı için hizmet etme görev ve bilincimizi etkilemedi, etkilemeyecek de… Toplumun aktif ve ayrılmaz bir parçası olan eczacılık mesleği ve bu mesleğin icrası sırasında görev alan bütün personeller dün olduğu gibi yarın da sağlıklı bir yaşam için elinden gelen gayreti gösterecektir. Bugün 11 Mart 2022. Ve biz bugün Covid-19 PANDEMİSİ nedeni ile aramızdan ayrılan 76 meslektaşımızı, 24 eczane teknisyenimizi ve 2 eczacı odası çalışanımızı saat 11.00’de Türk Eczacıları Birliğinde, Bölge Eczacı Odalarımızda, eczacı olarak görev yaptığımız yerlerde, eczanelerde, hastanelerde, üniversitelerde, kurumlarda gerçekleştireceğimiz 1 dakikalık saygı duruşu ile anacağız. Meslektaşlarımız ve meslek çalışanlarımızın yanı sıra PANDEMİ boyunca hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, o değerli ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun” ifadelerine yer verildi.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …