13 Ağustos Cumartesi , 2022

Pazarda Fiyatlar El Yakıyor

Artan gıda fiyatlarından dolayı esnaf satamıyor, vatandaş ise alamıyor.

Erzincan’da halk pazarlarının tezgahlarında fiyatlar el yakıyor. Tezgahta 1 adet marulun fiyatı 20 liraya kadar çıktı. Dar gelirli vatandaş, pazara girmeye korkar hale geldi.

Gıda fiyatlarına yansıyan zamlarla vatandaş pazarda tezgahlara bakar oldu. Erzincan’da kurulan Cumartesi Pazarında  sebze ve fiyatları dudak uçuklatıyor. Pazara girmeye çekinen vatandaş fiyatları yüksek bulurken, esnaf da işlerin durgunluğundan dert yanıyor.

Fiyatların artışına isyan eden pazara alış verişe gelen vatandaş, her hafta değişen fiyatlara artmasından şaşkınlık yaşadıklarını dile getiriyor. Önceden kilo ile alırdık şimdi yarım kilo alıyoruz. Bazı ürünlerde ise tek adet alıyoruz. Bu durum nereye kadar gidecek böyle diye konuştu.

Tezgahlarda ise sebze ve meyve fiyatları şöyle: domates 17.5 tl, salkım domates 27.5 tl, salata 15 tl, biber 37,5 tl, kabak 15tl, patlıcan 30 tl, patates 7.5 tl, soğan 6 tl, mantar 30 tl, lahana adet 25 tl, havuç 7.5 tl, turp 7.5 tl

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …