13 Ağustos Cumartesi , 2022

Pazarın Ateşi Düşüyor

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte pazarda fiyatlarda düşüş gözlendi. Bir ay önce ki fiyatlara göre sebze ve meyvede düşüş yaşandığını dile getiren pazarcı esnafı, fiyatların ürünlerin artmasıyla birlikte daha da düşeceğini dile getirdiler.

Pazardaki ürünlerin etiketlerinde bir ay öncesine  göre düştüğü gözlemlenirken, vatandaş yine de fiyatların yüksekliğinden yakınıyor. Buğday Meydanında kurulan pazara gelen vatandaşın kimisi tezgahlara bakıp dönerken kimisi aldığı ürünlerle pazardan ayrılıyor. Semt pazarı esnafı Necmi Okumuş , yaz döneminde fiyatlar ürünlerin bolluğu nedeniyle düşüş olacağını, vatandaşın da biraz daha rahat alış veriş yapacağını söyledi.

Havaların ısınmasıyla hasat süresi kısalan ürünlerin pazara gelmesi etiketlere de yansıyor. Pazarda fiyatlar bir miktarda olsa gerilemeye başladı. Pazarda ki meyve sebze fiyatlarında belli oranlarda düşüş yaşandı.

Fiyatlar ise şu şekilde; salatalık 5 tl , domates 12.5 tl , biber ve patlıcan 7.5 tl, fasulye 20 tl, soğan 6, patates 10, karpuz 6,dolmalık biber 10, kiraz 25, erik 15, kabak 10 tl olarak satılıyor.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …